Če želite podrobneje spoznati delovanje aplikacije maPZS, ki omogoča lažje načrtovanje izletov in orientacijo na terenu, v četrtek, 15. maja, ob 18. uri ne zamudite brezplačnega spletnega seminarja o uporabi maPZS. Obvezne so prijave prek spletnega obrazca.
Planinska zveza Slovenije je izdala Letopis 2024, že petnajsti po vrsti. V njem so predstavljeni delovanje PZS, vseh njenih komisij in odborov v preteklem letu, pregled najpomembnejših planinskih dogodkov v letu 2024, prav tako tudi mednarodna dejavnost, področna organiziranost in planinska društva. Vabljeni k branju spletne različice!
Turnokolesarski vodnik I je usposobljen za vodenje kolesarskih tur po javnih cestah, gozdnih cestah, poljskih poteh in utrjenih gozdnih vlakah, pri čemer zahtevnost spusta ne sme preseči stopnje S1 po DAV lestvici.
Delo strokovne službe PZS bo do vključno nedelje, 4. maja 2025 spremenjeno. V tem času, zaradi koriščenja dopusta sodelavk, včlanjevanje v naših prostorih ne bo možno. Planinska trgovina bo delovala s prilagojenim delovnikom.
Po včerajšnji objavi sporočila za javnost o novostih brezplačne aplikacije maPZS in številnih medijskih odmevih je naval obiskovalcev ohromil njeno delovanje. Aplikacija maPZS še vedno ne deluje optimalno. Planinska zveza Slovenije se opravičuje vsem za izkrivljeno uporabniško izkušnjo. Zaradi velikega zanimanja javnosti bo 15. maja organizirala brezplačni spletni seminar o uporabi maPZS.
Brezplačna aplikacija maPZS, ki omogoča lažje načrtovanje izletov in orientacijo na terenu, je s podatki o več kot deset tisoč kilometrih označenih planinskih poti nepogrešljiv pripomoček za vse ljubitelje gora. Aplikacija Planinske zveze Slovenije (PZS) se uporabnikom še približuje z novostma, in sicer sestavljalnikom poti ter prikazom voznih redov avtobusov in vlakov na vseh postajališčih v Sloveniji. Velja poudariti, da so kljub pomladi v dolini razmere v visokogorju še vedno zimske in zelo zahtevne, da je treba pri načrtovanju izletov uporabljati glavo in se ne zanašati le na pametni telefon, in da ne smemo precenjevati lastnih sposobnosti. Visokogorske koče so še zaprte, večina koč v sredogorju in nižje ležeče koče pa v času prvomajskih praznikov odprtih vrat pričakujejo planince.
Vabljeni na prvo srečanje turnokolesarskih vodnikov Slovenije, ki bo v Novem mestu v soboto, 12. aprila 2025. Kot pravijo, prvega ne pozabiš nikoli. Tudi v svetu turnokolesarskega vodništva bo to pomemben korak, ki bo zapisan v zgodovino Komisije za turno kolesarstvo PZS in Planinske zveze Slovenije.
Planinska zveza Slovenije je bila uspešna na javnem razpisu za gradnjo večnamenskega izobraževalnega planinskega centra v vrednosti 2,7 milijona evrov. V sodobnem objektu, ki bo zagotavljal usposabljanje novega planinskega kadra za varnejši obisk gora vse večjega števila ljubiteljev gora, bo mogoče spoznati tudi delo markacistov, na njegovem pročelju pa bo plezalna stena, v kopnih razmerah namenjena športnemu in v zimskih lednemu plezanju. >>> Verjetno ste ugotovili, da je bila to prvoaprilska šala.
Statut Planinske zveze Slovenije je temeljni akti organizacije. Temeljita prenova je bila sprejeta leta 2012. Od takrat se je v manjšem delu dopolnil in spremenil leta 2016, 2018 in 2020. Predsedstvo PZS je zbralo pobude in ideje, ki so se v zadnjem obdobju zaznale in jih zbralo v nabor vsebinskih izhodišč za spremembo statuta. V prilogi je objavljen dokument predlaganih sprememb z obrazložitvijo in obstoječi statut, ki ima s sledenjem sprememb označene predlagane spremembe in dopolnitve.